Aká ste mamička podľa horoskopu?

Vytvorené 01.10.2021
Hviezdy prezradia mnoho, každá z nás sa tak trochu nájde v každej charakteristike hviezdnych znamení. Týmto spôsobom môžeme lepšie pochopiť správanie našich detí či partnerov a ak sa chceme stať v najbližšej dobe mamičkou, môžu znamenia zverokruhu bližšie priblížiť, ako sa nám ako mamičkám bude dariť. A ak už mamičky sme, môžeme podľa hviezd zistiť, čoho všetkého sme schopné. Budú k nám hviezdy ako k mamičkám mierne alebo dostaneme za uši? Poďme to zistiť vo svojom znamení…

Mamička Vodnár (21. 1. – 20. 2.)

Priemernú ženu Vodnára môže materstvo zo začiatku vyviesť z miery. Musí sa zmieriť s tým, že bude po určitý čas venovať všetku pozornosť a energiu výhradne jednej ľudskej bytosti, zatiaľ čo bola zvyknutá behať z miesta na miesto. Typická matka Vodnár je oddaná svojim potomkom, ale často je k nim zároveň akosi ľahostajná. Zrejme sa však bude ochotne angažovať v akejkoľvek spoločenskej činnosti. Navštevovať s deťmi rôzne krúžky a dopriavať im mnoho aktivít. A všetky popoludnia bude venovať ich školským úlohám.

Deti sa od nej naučia priateľstva a humánnosti. Tieto matky svoje deti nikdy tvrdohlavo nechránia. Zaujmú veľmi tolerantné stanovisko aj k ohromujúcim priznaniam. Zriedka potrestajú dieťa za to, že prizná pravdu, nech urobí čokoľvek. Vďaka svojej nepredpojatosti si u detí získajú absolútnu dôveru. Dokážu výborne chlácholiť malé dušičky, ktoré vystraší strašidlo pod posteľou alebo sa ich dotkne, že sa s nimi nikto nehrá. V niekoľkých minútach dokážu premeniť ich slzy v smiech. Deti si s ňou užijú veľa zábavy, aj keď je občas trochu roztržitá. S domácimi prácami si hlavu príliš neláme, ale pomôže im so školskými úlohami a bude sa o nich dokonale starať, keď budú choré. Nebude ich príliš zahŕňať náklonnosťou a zriedka ich bude hrešiť.

Mamička Ryba (21. 2. – 20. 3.)

Matka Ryba obetuje čokoľvek, aby jej deti mali všetko, čo jej bolo v detstve odoprené. Takisto môže byť príliš zhovievavá. Uplatňovať disciplínu je pre ňu ťažké, ale musí si uvedomiť, že nedostatok prísnosti je nezriedka rovnako škodlivý ako vážne zanedbávanie. Svojím spôsobom ide v jej starostlivosti o zanedbávanie upevňovania charakteru detí, ktoré potrebujú pevnú ruku, aby sa naučili plávať bez pomoci. Napriek tomu sa mnohým matkám darí dosiahnuť šťastného kompromisu medzi disciplínou a láskavosťou a ich potomstvo im robí radosť.

Táto žena venuje deťom takmer celé srdce. Bude ich milovať všetky, ale tie, ktoré sú škaredšie, slabšie, menšie alebo choré, budú mať u nej asi menšie výhody. Len taká filmová hviezda, ako je mamička v znamení Rýb, by sa vzdala malých anjelikov s jamkami v tvári a adoptovala by slabučké, postihnuté dieťa s ustrašenými očami. Ryby majú najväčšie pochopenie na svete pre hanblivosť malých chlapcov a problémy dospievajúcich dievčat.

Mamička Baran (21. 3. – 20. 4.)

Baran matka dohliadne na to, aby bolo dieťa čisté, šťastné, zdravé a milované. Pravdepodobne ho nebude chlácholiť zakaždým, keď sa rozplače, ani ho nebude rozmaznávať a neúmerne chrániť. Jej deti však dostanú veľa hrejivých, spontánnych bozkov a objatí.

Aprílová matka naučí svoje deti veriť v rozprávky. Bude ich brať na prechádzky do parku a ukazovať im žiarivé náhrdelníky zanechané na tráve vílami pri tanci pri mesiačiku, zatiaľ čo iní uvidia len rannú rosu. Tieto ženy vytvárajú pre svoje deti čarovný svet fantázie, v ktorom samy žijú. Nedovolia im príliš, budú vyžadovať prísnu disciplínu a zrejme budú mať to šťastie, že zo svojich detí vychovajú samostatných jedincov. Žena v tomto znamení však môže byť na svoje deti i nepochopiteľne výbušná a spôsobovať divoké scény. Tento náhly hnev sa však roztopí ako ľad po letnom krupobití.

Mamička Býk (21. 4. – 21. 5.)

Materstvo sa v žene Býkovi dobre znáša s jej pokojnou povahou. Bude sa maznať s bábätkami a zbožňovať batoľatá, ale ako deti porastú, môže byť až veľmi prísna. Neposlušnosť ani odpor neznáša. Prebudí sa v nej býčia zúrivosť. Tiež len sťažka toleruje lenivosť a nedbalosť, takže deti budú pravdepodobne udržiavať svoje izby v poriadku – inak uvidia.

Obdiv ku kráse a harmónii znemožňuje žene Býkovi zmieriť sa s lajdáckymi návykmi. Pri pohľade na neporiadok vidí červeno. Okrem týchto niekoľkých slabostí však bude dobrým rodičom; ako budú plynúť roky, bude viac priateľkou než len matkou. Väčšina potomkov si z ranného veku pamätá matku narodenú v máji ako vrelú, materskú osobu a neskôr ako kamarátku so zmyslom pre humor. Roky medzi tým – keď sa netrpezlivosť mladosti stretne s pevným býčím odhodlaním – môžu zanechať pár nemilých spomienok. Matka však bude deti urputne brániť pred ranami zvonku a bude sa snažiť im odovzdať svoju vlastnú úprimnosť a odvahu.

Mamička Blíženec (22. 5. – 21. 6.)

Mamička obdarovaná hviezdami v Blížencovi bude veselá a rozosmiata. Nenechá sa deťmi v ničom obmedzovať, pretože je zamestnaná množstvom vecí na to, aby ich príliš úzkostlivo strážila. Deti budú napodobňovať jej samostatnosť. Keď sa jej niekto spýta, koľko času trávi s deťmi, pravdepodobne odpovie: „V našej rodine to nie je otázka času. Ide o to, koľko dostávajú lásky.“ A bude mať pravdu. Deti ju možno zakaždým neposlúchnu, pretože má sklon byť jeden deň dôsledná a ďalší povoliť, ale budú milovať spoločné dlhé rozhovory. Jej predstavivosť sa vyrovná ich a budú sa tým vzájomne baviť. Zrejme im dosť dovolí, ale budú jej ležať na srdci ich školské výsledky, preto bude vyžadovať dobré známky. Potomkom sa ťažko podarí vyhnúť sa domácim úlohám, ale skôr im prejde, keď si nezavesia šaty.

Mamička Rak (22. 6. – 22. 7.)

Žena Rak je schopná nesmiernych obetí pre tých, ktorých miluje, o to viac ak ide o jej deti. Pre svoje deti bude tiež zdrojom sily a útočiskom. S citlivým pochopením im pomôže nájsť cestu. Budú k nej lipnúť a teplo jej lásky im vytvorí domov bohatý, pohodlný a jasný v akejkoľvek situácii a v akomkoľvek prostredí. Nič nie je pre jej rodinu dosť dobré. Keď dieťa kýchne, uloží ho do postele a nalieva ho horúcim čajom s liekmi a kuracím vývarom, kým nie je dosť veľké a odolné. Potomok tejto matky sa nevyhne noseniu hrubého svetra za studených večerov, šálov a palčiakov, keď padá sneh, alebo galoší, keď prší. Takéto dieťa musí mať veľmi silnú vôľu, aby bojovalo proti Rakovej starostlivosť. Takisto musí byť dosť odolné, aby sa nestalo rozmaznaným. Často je pre nich krutá rana, keď vyjdú do sveta a zistia, že nie sú pre každého stredom vesmíru. Taká nesmierna oddanosť im poskytuje nádhernú perinu bezpečia, do ktorej sa môže zababušiť, keď je realita príliš drsná, ale tiež ho môžu urobiť abnormálne závislým na domove a neschopným vidieť vlastné chyby. Matka Rak bude schovávať všetky ich písomky zo školy a hrdo rozvešia neumelecké kresby po stenách.

Rodič v tomto znamení s fotografickou pamäťou si dokáže vybaviť prvý krok dieťaťa dlho potom, čo vyletelo z hniezda. Ten odlet môže byť dosť bolestný. Ženy Raky sa nerady vzdávajú detí v prospech ich manželských partnerov. Majú tendenciu držať deti príliš pevne a príliš dlho a myslia si, že pre nich nikto nie je dosť dobrý. Niekedy musí budúca nevesta alebo ženích muža alebo ženy s rodičom narodeným v júli prejsť všetkými možnými skúškami, než sú prijatí.

Mamička Levica (23. 7. – 22. 8.)

Matka Levica bude svoje deti zahŕňať láskou a nezriadenou náklonnosťou. Nebude pre ňu ľahké vidieť ich chyby, ale keď sa jej to podarí, bude prísna. Neznesie, aby sa od nej niečo považovalo za samozrejmosť, bude trucovať v kráľovskom tichu, ak sa jej od detí nedostane príslušnej vážnosti. Mnoho matiek Levíc uplatňuje zvláštny spôsob rozmaznávania detí bez toho, aby šetrili rákosku, čo je celkom rozpor, keď sa nad tým zamyslíte. Bude sa so svojimi potomkami hrať a dlho sa s nimi rozprávať, ale takisto ich naučí postaviť sa do pozoru ako vojakov, pestovať vybrané spôsoby a počúvať starších. Zároveň je tu nebezpečenstvo, že im bude dávať príliš veľké vreckové a podľahne žiadostiam o luxusné darčeky. Svojím spôsobom sa dá povedať, že zaobchádza so svojimi potomkami ako s rozmaznanými členmi kráľovskej rodiny, ktorých hlboko miluje, ale takisto aj očakáva, že sa na verejnosti budú správať s patričnou noblesou. Bude nesmierne hrdá na ich úspechy a boh chráň človeka, ktorý by sa pokúsil im ublížiť alebo by ich nespravodlivo súdil. Napriek tomu ich nebude príliš strážiť. Je príliš nezávislá na to, aby nad nimi stále stála. Povedie svoj vlastný život a zďaleka bude svoje mláďatá sledovať. Mnohé ženy narodené v Levovi sú pracujúce matky, ale ich deťom sa málokedy nedostáva pozornosti. Spravidla tieto ženy dokážu skĺbiť materstvo so zamestnaním do dokonalej rovnováhy.

Mamička Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pravdepodobne matka narodená pod hviezdami Panny nikdy nenechá behať svoje dieťa vonku so soplíkom pod nosom, tvárou zamazanou od marmelády alebo v roztrhaných teniskách. Tieto ženy majú málokedy viac než jedno alebo dve deti a zdá sa, že nepotrebujú materstvo na uspokojenie svojho ženstva. Ale akonáhle sa dieťa narodí, nikdy nezanedbávajú jeho telesné, morálne alebo vzdelávacie potreby. S uspokojením citových potrieb to nemusí byť tak ľahké, ale ak si je Panna istá láskou a vie, že si ju všetci vážia, poskytne svojmu potomkovi veľa vrelej náklonnosti. Deti často považujú matky v tomto znamení za jemné a so zmyslom pre humor. Aj keď sú prísne a snažia sa im vštepiť dobré návyky, majú v sebe nežnosť, ktorá dieťaťu hovorí, že je milované. Domov mamičky Panny bude čistý a útulný a vo veľkej mise na stole budú jablká namiesto sladkostí (ktoré škodia zubom a celkovo zdraviu).

Mamička Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Matka narodená v znamení Váhy bude svoje deti milovať a nežne sa o nich starať. Dostanú veľký kus jej srdca, ale nikdy im nedovolí ukradnúť ten kútik, ktorý venovala svojmu mužovi, než sa narodili. Ak jej partnerovi hra detí prekáža v odpočinku, dokáže byť dosť prísna, a pokiaľ otca nepočúvajú, bude viac rozhnevaná, než keby neposlúchli ju. Títo potomkovia budú roztomilí a čistí ako deti a poriadni a zdvorilí ako dospelí, ak ich nerozmazná niekto iný a ona tomu nezabráni. Je to len ďalšie z rozhodnutí, ktoré možno nechá na svojom mužovi, aby sa vyhla zlému úsudku. Táto matka je normálne mierna, ale keď treba, neustúpi. Svoje deti nikdy nezanedbáva ani neignoruje, ale je pravda, že sa chcela stať matkou v prvom rade preto, aby dala viac šťastia svojmu partnerovi. Jednou z prvých vecí, ktorú deťom vštiepi, keď ich učí modliť sa, je: „Boh žehnaj oteckovi.“ Nikdy nedovolí, aby si otca nevážili. Napriek tomu ich vie uchlácholiť, keď si niekto príliš vynucuje ich poslušnosť a keď to otec preženie s disciplínou, strčí im za chrbát lízanku.

Mamička Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

S deťmi môže v láske ženy narodenej v znamení Škorpióna chýbať určitá neha a otvorené prejavy náklonnosti, ale potomkovia asi aj tak vycítia jej hlbokú oddanosť a budú sa cítiť citovo uspokojené. Táto matka nenechá prejsť talent svojich detí bez povšimnutia či nevyužitý. Bude ich neustále povzbudzovať k dosiahnutiu vyšších cieľov a bude ochotná im poskytnúť všetku podporu, akú potrebujú. Keď budú mať problémy, poskytne im svoju silu a pomoc, pretože jej znalosť ľudskej povahy ju činí múdrym poradcom. Svojou vlastnou odvahou ich bude učiť postaviť sa prekážkam. Môže však byť slepá k ich chybám, čo je postoj, ktorý môže spôsobiť veľa problémov, ak nie je včas rozpoznaný a zmenený. Každý, kto podľa nej predstavuje pre deti i najmenšiu hrozbu, bude rozdrvený a zahŕňa to aj manžela. Nebude sa jej páčiť, keď bude otec na deti prísnejší, než si myslí, že je vhodné.

Mamička Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Deti ju pravdepodobne budú zbožňovať. Bude ich kamarátka, ktorá sa s nimi bude s potešením hrať. Akonáhle prekoná počiatočný strach zo zodpovednosti, zvládne denné prebaľovanie a kúpanie so zručnosťou zdravotnej sestry. Keď sa konečne rozhodne niečo naučiť, skoro všetko robí dobre a so šarmom. Takisto ako dospelí, dostanú aj deti poriadnu dávku jej nezdolného optimizmu a úprimných komentárov. Ak prežijú jej nemilosrdnú pravdovravnosť, vyrastú s presvedčením, že je to najlepšia staršia sestra, akú dieťa môže mať. Bude im čítať humorné príbehy so šťastným koncom a impulzívne ich bude brať do lesa. Deti budú zrejme dobre oblečené, ale nie s prehnanou starostlivosťou, a budú mať príjemné veselé správanie. Keď od nej pochytia pár nekonvenčných trikov, ako napríklad vyrobiť potlačené závesy tak, že si stúpnu do žltej farby a budú chodiť po látke rozprestretej na podlahe, bude doma veselo. Ich charakter bude poznamenaný matkinou otvorenosťou a poctivosťou.

Mamička Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Deťom určite matka Kozorožec vštiepi šetrnosť aj úctu ku kvalite. Bude ich učiť, že buď sa uspokoja s tým, čo majú, alebo sa bez toho budú musieť zaobísť. Napriek tomu budú dostávať najlepšie kúsky mäsa a kúpi im najlepšiu značku topánok. Hospodárnosť pre ňu nutne neznamená lakomosť. Od detí bude očakávať zdvorilosť k príbuzným a starším ľuďom a pravdepodobne ich naučí vybraným spôsobom. Nebudú rozmaznávané a nebudú si môcť dovoliť neposlúchnuť.

Ak dáte tejto žene knihu o detskej psychológii, iste ju najskôr použije na výprask neposlušného dieťaťa a prečíta si ju až neskôr. Príliš vrelé bozky asi nebudú vítané, ale ťažko by niekto našiel oddanejšiu matku, než je Kozorožec. Bude deťom trpezlivo načúvať. Zrejme bude trochu viac prísna a nebude mať toľko pochopenia pre detské trápenia, ale bude fanúšičkou pre ich úspechy. Dieťa, ktoré pribehne domov s výkrikom: „Hádaj, čo som sa dneska naučil,“ sa rozhodne nestretne s nezáujmom matky, ktorá nikdy nebude príliš zaneprázdnená, aby svojim potomkom odoprela pozornosť. V dospievaní môže vzniknúť medzi rodičom a deťmi bariéra. Možno získa trpkú skúsenosť, že deťom nemôže diktovať priateľov a obmedzovať ich, aby z nich vymodelovala „prijateľné“ osobnosti. Avšak je natoľko inteligentná, aby sa prispôsobila a stiahla rohy, ak to vyzerá, že by mohla viac stratiť než získať.

Mgr. Daniela Fruhwirtová Hradská
Mamička dvoch detí, spisovateľka, milovníčka literatúry, kultúry, módy a detí, autorka básnickej zbierky, víťazka literárnych súťaží Týnišťsky literárny Parnas, finalistka súťaže www.ceskohledaspisovatelky.cz a autorka článkov pre ženy a mamičky.