34,93 €
Podľa veľkosti vyberte veľkosť
vyberte veľkosť

Popis produktu

Upozornenie - blúzka je odev a nie je určená na nosenie dieťaťa. Pri jej používaní buďte s dieťaťom vždy v sediacej alebo pololežiacej polohe.
Klokanka blúzka pre mamičku mlieko a láska

Klokanka Milk and Love Blouse bola navrhnutá tak, aby podporovala a maximalizovala kontakt pokožky s pokožkou medzi mamičkou a bábätkom v nemocnici po pôrode aj doma po ňom.
Hlavné výhody kontaktu koža na kožu:

upokojuje a upokojuje novorodenca
regulácia telesnej teploty dieťaťa
stimulácia vylučovania oxytocínu
zvýšená tvorba mliekaKošieľka pre kontakt koža na kožu

Klokanka je ušitá z mäkkej a jemnej pleteniny, ktorá obopína telo novorodenca a matky.
Lem umožňuje, aby blúzka dokonale priliehala a stabilizovala hlavičku dieťaťa.
Materiál prešiel prísnymi testami Oeko-Tex Standard 100 - to znamená, že neobsahuje žiadne škodlivé látky a je pre dieťa bezpečný.
Blúzku možno nosiť už počas tehotenstva - krásne objíme aj bruško.
Môžete ju nosiť aj ako bežnú blúzku na dojčenie

Prečo je kontakt koža na kožu taký dôležitý?
Kontakt koža na kožu (STS) je, keď sa nahé novorodeniatko položí na holú hruď mamičky alebo otecka. Táto poloha umožňuje dieťaťu plynulejší vstup do neznámeho sveta. Teplo, tlkot matkinho srdca, jej vôňa, rovnomerné dýchanie a hlas sú veci, ktoré novorodenec pozná z predchádzajúceho života plodu. To mu dáva pocit istoty, ktorý pomáha zmierniť stres z adaptácie na nové podmienky. Dôležité je, že sa posilňuje aj puto medzi matkou a dieťaťom.
Klokankovanie má veľmi pozitívny vplyv aj na matku. Oxytocín, ktorý sa uvoľňuje počas kontaktu koža na kožu, spôsobuje rýchlejšie sťahovanie maternice a spolu s prolaktínom je zodpovedný za tvorbu a tok mlieka z prsníka.
Kontakt koža na kožu umožňuje kolonizáciu pokožky novorodenca bezpečnou bakteriálnou flórou matky. Takáto flóra je mimoriadne dôležitá: podporuje imunitu a je štítom proti patogénnym baktériám.
Všetky štúdie ukazujú, že klokankovanie novorodenca v prvom mesiaci života (a neskôr) má veľmi pozitívny vplyv na jeho vývoj; deti sú pokojnejšie, lepšie zvládajú sanie z prsníka, ľahšie zaspávajú a majú menej koliky.
Ako používať klokanku pre matky?

Tričko si oblečte a nezväzujte polovice, ideálne je, ak máte pod tričkom holé telo - ide predsa o kontakt koža na kožu :)
Vnútornú "kapsičku" v tričku vyklopte alebo stiahnite, aby ste vytvorili priestor na ležanie bábätka.
Vezmite si dieťa a pohodlne sa posaďte.
DIEŤATKO V TRIČKU UKLADAJTE LEN DO POLOHY V SEDE, PRIČOM MU CELÝ ČAS ASISTUJTE.
Položte si bábätko na hruď do polohy "žabky". Nožičky bábätka by mali byť umiestnené na úrovni jeho bokov alebo vyššie. Chrbátik zakrivte do prirodzenej krivky novorodenca.
Vnútornú kapsu pretiahnite cez chrbát dieťaťa.
UISTITE SA, ŽE TVÁR DIEŤAŤA JE ODKRYTÁ A MÔŽE VOĽNE DÝCHAŤ. Brada dieťaťa NESMIE byť opretá o hrudník rodiča.
Celú dobu, kým jednou rukou podopierate dieťa, druhou rukou upravujte prvú polovicu trička. Vymeňte si ruky a upravte druhú polovicu. Po celý čas sedenia prekrížte polovice na chrbte a pevne ich zaviažte vpredu, pod dieťaťom.
Užite si čarovné chvíle so svojím dieťatkom. :)

Ak máte akékoľvek pochybnosti o tom, ako klokanku používať, kontaktujte nás najprv na 504224842 alebo sklep@milkandlove.pl.
Ako si mám vybrať veľkosť trička pre seba?
Pri výbere veľkosti trička sa riaďte veľkosťou, ktorú momentálne nosíte.
dĺžka blúzky na chrbte
šírka


veľkosť XS
66 cm
42 cm


Veľkosť S
68 cm
44 cm


Veľkosť M
70 cm
46 cm


Veľkosť L
72 cm
48 cm


Veľkosť XL
74 cm
50 cm
UPOZORNENIE - PRI POUŽÍVANÍ KLOKANEJ BLÚZY SI PREČÍTAJTE A DODRŽIAVAJTE BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIA.NESPRÁVNE POUŽÍVANIE MÔŽE MAŤ ZA NÁSLEDOK STRATU ZDRAVIA ALEBO ŽIVOTA.

Blúza je iba OBLEČENIE a je určená na uľahčenie kontaktu pokožky s pokožkou.
Blúzka sa NESMIE používať na nosenie alebo prepravu dieťaťa.
Blúzka by sa mala používať len pri dieťati v SEDIACEJ ALEBO SPOMAĽOVACEJ polohe. Pri zmene polohy je potrebné dieťa držať a pomáhať mu, aby nevypadlo.
Blana je určená na klokankovanie detí s hmotnosťou do 7 kg. Ak chcete klokankovať predčasne narodené alebo choré dieťa, poraďte sa so svojím lekárom.
DIEŤA MUSÍ MAŤ MOŽNOSŤ VOĽNE DÝCHAŤ. Tvár bábätka musí byť stále odkrytá, nie zakrytá látkou - tvár musí byť vždy viditeľná, ak sa na ne pozriete zhora. Brada dieťaťa nesmie byť opretá o hrudník, čo môže dieťaťu sťažovať dýchanie.
Skontrolujte, či dieťa nie je prehriate - najmä v horúcom počasí.
Rodič počas klokankovania NESMIE spať. NEPOUŽÍVAJTE blúzku na klokankovanie, ak ste veľmi ZANEDBANÍ a hrozí riziko zaspania.
NEPOUŽÍVAJTE blúzku na klokankovanie, ak st
Kódmr-ml-0451
Značka
milk & love
Veľkosť
(MODEL)